Copyright © 2016 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl
Dom znajduje się na terenie gminy Krobia w Powiecie Gostyńskim. Jest przeznaczony dla osób przewlekle somatycznie chorych. Dom jest wpisany do rejestru domów pomocy społecznej prowadzonego przez Wojewodę Wielkopolskiego pod numerem 16. Od 2007 r. posiadamy standard usług, o którym mowa w rozporządzeniu w sprawie domów pomocy społecznej. Dysponujemy 114 miejscami zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Przyjmujemy z terenu całego kraju osoby: chodzące, poruszające się na wózkach inwalidzkich, jak i leżące. Budynki oraz otoczenie są pozbawione barier architektonicznych. Kompleks DPS Chumiętki jest położony w parku, w którym mieszkańcy w sezonie wiosenno-letnim lubią spędzać czas. Przy Domu funkcjonuje także ogórek terapeutyczny, a także „mini-zoo”, co sprawia mieszkańcom wiele radości, zarówno tym, którzy lubią tam pracować, jak i takim, którzy wolą odpoczywać w otoczeniu przyrody. Codzienna opieka nad zwierzętami (głównie liczne ptactwo - kury, kaczki, gołębie, bażanty, pawie, gęsi, ale także króliki i kucyki) sprawia dużo satysfakcji, powoduje, iż mieszkańcy czują się potrzebni, zapewnia sporą dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Oferta terapeutyczna Domu jest niezwykle różnorodna i bogata, a przede wszystkim dostosowana do potrzeb i stanu zdrowia mieszkańców. Stale funkcjonuje pracownia manualna oraz kulinarna, panowie lubiący majsterkować mają możliwość wypróbowania swoich sił w pracowni stolarskiej. Prowadzimy ludoterapię i biblioterapię, również w formie indywidualnej. Organizujemy rozmaite zajęcia integracyjne w formie zabaw tanecznych, grilli, pikników, gry w boule, badmintona, tenisa stołowego, przejażdżek bryczką, spacerów i wycieczek. Dużym zainteresowaniem cieszy się cykl spotkań pt. „Godzina dla Pań”, „Godzina dla Panów”, zajęcia z paneurythmii oraz działalność kółka teatralnego. Osoby wymagające wzmożonego wsparcia korzystają z rehabilitacji oraz pomocy logopedy.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na facebook'u, gdzie znajdą Państwo zdjęcia oraz relacje z aktualnych wydarzeń. Informacje o nas znajdują się także na stronie internetowej „Internetowe Kroniki Wsi” -
www.chumietki.powiatgostyn.pl - w zakładkach Dom Pomocy Społecznej, Ogród Terapeutyczny im. Jana Pawła II, w galeriach zdjęć oraz historii wsi - DPS.