Copyright © 2016 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl
Wycieczka do Rogalina na zakończenie projektu

„Aktywność seniorów to ich sprawność i zdrowie” pod takim hasłem prowadzony był projekt przez Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój we współpracy z Domem Pomocy Społecznej w Chumiętkach.

Chętni mieszkańcy uczestniczyli w cyklu zajęć mających zdiagnozować kondycję i zwiększyć aktywność fizyczną seniorów. W ramach programu nasi seniorzy dowiedzieli się także co dzieje się z ludzkim ciałem w procesie starzenia, co jest zjawiskiem naturalnym, a co powinno niepokoić, jak zapobiegać niektórym schorzeniom czy dolegliwościom wieku podeszłego, zostali objęci wsparciem psychologicznym i różnymi formami aktywności fizycznej.

Ostatnią, prawdziwą przysłowiową „wisienką na torcie” była wspólna wycieczka. Nasi mieszkańcy wraz opiekunami i pracownikami Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu wybrali się do Rogalina, aby podziwiać tamtejszy pięknie odrestaurowany zespół pałacowo-parkowy. Nie zabrakło spacerku do słynnych rogalińskich dębów, a po wysiłku fizycznym zasłużonego, pysznego obiadku.

Mieszkańcy, po okresie izolacji z radością uczestniczyli we wspólnej wyprawie ciesząc się każdą, wspólnie spędzoną chwilą!
Wycieczka do Rogalina na zakonczenie projektu 2021 01 Wycieczka do Rogalina na zakonczenie projektu 2021 02 Wycieczka do Rogalina na zakonczenie projektu 2021 03 Wycieczka do Rogalina na zakonczenie projektu 2021 04 Wycieczka do Rogalina na zakonczenie projektu 2021 05