Copyright © 2016 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl
Dla chcącego nic trudnego!

Pod tym hasłem można zapisać to, co działo się w Chumiętkach w ostatni czwartek!
Jedyny w swoim rodzaju bulodrom na kocykach oraz ziółka w skrzynkach po paletach tylko w DPS Chumiętki, bo dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.
Pomimo niesprzyjającej aury rozegraliśmy II turniej w boules w ramach programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizując projekt Stowarzyszenia „Ja-Ty-My”: „Ogród rekreacyjno-sensoryczny w Chumiętkach”. Walka pomiędzy drużynami była zacięta i trzymała uczestników i kibiców w napięciu do samego końca.

Jednocześnie odbyły się warsztaty z agroterapii polegające na nasadzeniu ziół i kwiatów do specjalnie w tym celu przygotowanych skrzyń. Wcześniej, w ramach terapii zajęciowej, mieszkańcy wykonali drewniane oznaczenia z nazwami roślin, tak aby każdy mógł się dowiedzieć, co aktualnie rośnie w skrzyniach. Uczestnicy warsztatów wysłuchali też garści informacji na temat sadzonych roślin, ich właściwości zdrowotnych i zastosowania.

II turniej w boules, jak i warsztaty były również czasem podsumowania projektu „Ogród rekreacyjno-sensoryczny w Chumiętkach”. Podziękowano wolontariuszom, którzy licznie włączyli się w pomoc w wykonaniu równych prac, darczyńcom oraz pracownikom DPS Chumiętki za aktywne wsparcie przy realizacji projektu. Najważniejsze jest jednak to, iż to wcale nie koniec! Prace nad projektem wyzwoliły sporo dobrej energii, mieszkańcy wioski, wolontariusze, pracownicy, mieszkańcy DPS już planują kolejne działania, choćby odchwaszczenie terenu wokół ścieżki sensorycznej i posianie świeżej trawy, a także wykonanie miejsca na ognisko.

W ramach projektu obok boiska do gry w boules, skrzyń do nasadzeń oraz ścieżki sensorycznej ułożono także chodnik z kostki brukowej prowadzący do altanki, do której zakupiono stół oraz ławy, a także drewnianą huśtawkę ogrodową.
Ogrod rekreacyjno-sensoryczny - podsumowanie 2019 01 Ogrod rekreacyjno-sensoryczny - podsumowanie 2019 02 Ogrod rekreacyjno-sensoryczny - podsumowanie 2019 03 Ogrod rekreacyjno-sensoryczny - podsumowanie 2019 04 Ogrod rekreacyjno-sensoryczny - podsumowanie 2019 05 Ogrod rekreacyjno-sensoryczny - podsumowanie 2019 06