Copyright © 2016 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl
Śliwkowo-pomidorowy zawrót głowy

Korzystając z ostatnich darów lata, śliwek i pomidorów w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach odbyły się warsztaty kulinarne dla mieszkańców Domu oraz naszych przyjaciół z innych jednostek.

Uczestnicy, podzieleni na drużyny, mieli do wykonania dwa zadania. Pierwszym zadaniem był placek ze śliwkami według przestawionego przepisu, drugim obranie misy pomidorów na najlepszą na świecie zupkę pomidorową. Zarówno placki, jak i zupa wyszły wyśmienicie i zostały natychmiast skonsumowane przez kucharzy oraz pozostałych uczestników zabawy. Ten, kto nie piekł i nie gotował musiał bowiem jak najpiękniej pokolorować obrazki z późnoletnimi owocami i warzywami. Uczestnicy usłyszeli także garść informacji na temat pochodzenia oraz wartości zdrowotnych śliwek i pomidorów.

Zabawa była doskonała, a przygotowane dania wyśmienite. Organizatorzy składają podziękowania dla Pań: Magdaleny Wleklińskiej za podarowanie śliwek oraz Małgorzaty Karolczak za przekazanie pomidorów prosto z pola.
Warsztaty sliwkowo-pomidorowe 2019 01 Warsztaty sliwkowo-pomidorowe 2019 02 Warsztaty sliwkowo-pomidorowe 2019 03 Warsztaty sliwkowo-pomidorowe 2019 04