Copyright © 2016 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl
Dzieje się w Chumiętkach!

Dzięki środkom pozyskanym przez Stowarzyszenie „Ja-Ty-My” w ramach programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, w malutkich Chumiętkach wiele się dzieje. Stowarzyszenie „Ja-Ty-My” we współpracy z domem pomocy społecznej realizuje projekt „Ogród rekreacyjno-sensoryczny w Chumiętkach”. Zaplanowano wiele wspólnych działań, które mają uatrakcyjnić placyk w parku przy miejscowym DPS, tak aby każdy mieszkaniec wioski mógł bezpiecznie i przyjemnie spędzać czas.


Bo razem łatwiej! Pod tym hasłem mieszkańcy wsi Chumiętki oraz wolontariusze przystąpili do prac stolarskich. Celem miało być wykonanie skrzyń do nasadzeń roślin do ogródka rekreacyjno-sensorycznego w Chumiętkach. Powstałe skrzynie będą służyć mieszkańcom wioski, w szczególności niepełnosprawnym pensjonariuszom domu pomocy, dzieciom oraz seniorom z uwagi na odpowiednie dostosowanie ich wysokości. Już wkrótce pierwsze zajęcia agroterapii w nowym ogródku!

Korzystając z ciepłych dni mieszkańcy wsi Chumiętki relaksowali się w powstającym ogródku sensorycznym. Jednym z jego elementów jest ścieżka sensoryczna, która sprawiła wszystkim dużo radości. Biegiem, truchtem a nawet „tiptopkami”, najodważniejsi przetestowali na boso różnego rodzaju podłoże: ciepły piasek, relaksujące kamienie, gryzącą korę i makabryczne szyszki. Śmiechom i żartom nie było końca! Jednocześnie odbył się I turniej w boules. Oprócz świetnej zabawy i wielkich emocji, nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.

Obok boiska do gry w boules, skrzyń do nasadzeń oraz ścieżki sensorycznej ułożono także chodnik z kostki brukowej prowadzący do altanki, do której zakupiono stół oraz ławy, a także drewnianą huśtawkę ogrodową.
Projekt ogrodu rekreacyjno-sensorycznego 2019 01 Projekt ogrodu rekreacyjno-sensorycznego 2019 02 Projekt ogrodu rekreacyjno-sensorycznego 2019 03 Projekt ogrodu rekreacyjno-sensorycznego 2019 04 Projekt ogrodu rekreacyjno-sensorycznego 2019 05 Projekt ogrodu rekreacyjno-sensorycznego 2019 06 Projekt ogrodu rekreacyjno-sensorycznego 2019 07