Copyright © 2016 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl
Zjazd Rodzin

Aby wspomóc integrację osób starszych i niepełnosprawnych, jak co roku, w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach odbył się „Zjazd Rodzin”, które to wydarzenie na stałe wrosło w tradycję placówki. Tym razem bawiliśmy się wspólnie z mieszkańcami wioski oraz członkami Stowarzyszenia „Ja-Ty-My”, które było współorganizatorem imprezy w ramach projektu „Tu mieszkam, tu zmieniam!” dofinasowanego ze środków Powiatu Gostyńskiego. 30 czerwca 2019 r., w niedzielne, gorące popołudnie, do naszego Domu przybyli długo wyczekiwani goście - rodziny, znajomi i przyjaciele mieszkańców. Jest to chwila niezwykle istotna z punktu widzenia podopiecznych, daje im możliwość spotkania się z rodzinami, pochwalenia się dziećmi, wnuczętami… Jest wspaniałym lekiem na samotność i tęsknotę za środowiskiem, które z powodu choroby musieli opuścić. Mieszkańcy czekają na tę coroczną imprezę z niecierpliwością. Dla całego DPS w Chumiętkach jest to wielkie święto. Okazja do radości i świętowania była podwójna, bowiem razem z nami bawili się także zaprzyjaźnieni Seniorzy z Krobi, Pudliszek oraz mieszkańcy wioski.

Nasze zaproszenie przyjęli także Pan Alfred Siama - Przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego, Pan Damian Walczak - radny Powiatu Gostyńskiego, który reprezentował również Gminę Krobia, Pani Dominika Karlińska Kierownik Działu Nadzoru i Pomocy Instytucjonalnej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oraz Pani Sołtys wsi Chumiętki Agnieszka Sudolska.

Imprezę uświetniły występy grupy teatralnej „Razem” w bajce o Królewnie Śnieżce, a także grupa teatralna DPS Chumiętki „Jesień” w scence kabaretowej o żonie-zołzie oraz młodzi artyści w konkursie mini-talentów. Pobyt gościom umiliły konkursy - „Potyczki Rodzinne”, wspólne zabawy oraz śpiewy przy biesiadnym stole, na którym nie zabrakło pysznego placka drożdżowego, kawy, chlebka ze smalcem i kiszonymi ogórkami, a także kiełbaski z grilla.

Spotkanie udało się tak znakomicie dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników oraz pomocy wolontariuszy ze Stowarzyszenia „Ja-Ty-My”, a także pomocy sponsorów: Powiatu Gostyńskiego, Gminy Krobia, spółki pielęgniarskiej „Juvenia”, Pani Alicji Glinkowskiej z apteki „Świat Zdrowia” z Krobi, Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego Konarczak z Pogorzeli, Piekarni Jesiak z Krobi, Firmy „Niro” z Lubinia, Sklepowi Spożywczo-Przemysłowemu K. Jankowiak z Krobi.
Zjazd Rodzin 2019 01 Zjazd Rodzin 2019 02 Zjazd Rodzin 2019 03 Zjazd Rodzin 2019 04 Zjazd Rodzin 2019 05 Zjazd Rodzin 2019 06