Copyright © 2016 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl
Integracyjny Dzień Dziecka w Chumiętkach

W słoneczne popołudnie 1 czerwca w Chumiętkach odbył się Integracyjny Dzień Dziecka. Aby jak najbardziej uprzyjemnić milusińskim ich dzień, siły połączyło kilka organizacji działających na rzecz wsi Chumiętki: Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie „Ja-TY-My”, Rada Sołecka oraz Dom Pomocy Społecznej. Wydarzenie rozpoczął, kolejny już w Chumiętkach wspólny, pomarańczowy marsz świadomości o chorobach rzadkich PWS. W tym roku swoją obecnością nas zaszczycili Pan Łukasz Kubiak - Burmistrz Krobi oraz Pan Mariusz Duda Przewodniczący Rady Gminy w Krobi.

Całość marszu zabezpieczała jednostka OSP z Krobi, której członkowie później udzielili pokazu pierwszej pomocy przedmedycznej wszystkim uczestnikom imprezy. Można było również obejrzeć wóz strażacki, co najbardziej ucieszyło oczywiście najmłodszych. Na milusińskich czekały różne atrakcje i konkursy, a także adaptacja bajki „O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach” w wykonaniu integracyjnego zespołu teatralnego „Razem” oraz humoreska o żonie-jędzy w wykonaniu zespołu teatralnego „Jesień” z DPS Chumiętki. Nie zabrakło także poczęstunku, pysznego ciasta, lodów, kiełbaski z grilla i wspaniałego bigosu wykonanego przez mieszkanki wioski podczas warsztatów kulinarnych „Miszmasz - Chumiętkowski Bigos”.

Na powyższe działania Stowarzyszenie „Ja-Ty-My” uzyskało dofinasowanie Fundacji Orlen „Dar Serca”.
Integracyjny Dzien Dziecka w Chumietkach 2019 01 Integracyjny Dzien Dziecka w Chumietkach 2019 02 Integracyjny Dzien Dziecka w Chumietkach 2019 03 Integracyjny Dzien Dziecka w Chumietkach 2019 04