Copyright © 2016 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl
XXIV Ponadpowiatowa Integracyjna Wystawa Wielkanocna w Chumiętkach

Wieloletnią tradycją Powiatu Gostyńskiego, towarzyszącą Świętom Wielkiej Nocy, jest wystawa prac, organizowana przez Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach. Do Chumiętek przybyli mieszkańcy oraz uczestnicy zaprzyjaźnionych placówek pomocy społecznej oraz osoby będące pod opieką stowarzyszeń, seniorzy oraz uczniowie szkół i przedszkolaki. Po raz kolejny z dużą frekwencją odbyła się ponadpowiatowa impreza integracyjna - XXIV Wystawa Wielkanocna.

Do udziału w niej zgłosili swoje prace podopieczni 27 organizacji i instytucji z terenu Wielkopolski. Na wystawie zaprezentowano blisko 300 prac o tematyce wielkanocnej i wiosennej, wykonanych przez osoby niepełnosprawne, seniorów i przez dzieci. Motywem przewodnim wystawy były ule i pszczoły, których rozbudzona aktywność zapowiada już pełnię wiosny. Wokół uli zgromadzono stroiki, króliczki, kurki, jajka, baranki. Na uroczyste otwarcie ekspozycji przybyło ok. 150 widzów. Gośćmi specjalnymi byli: Przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego Alfred Siama, Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, Skarbnik Powiatu Gostyńskiego Eleonora Gościniak oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, a także dyrektorzy i kierownicy placówek pomocy społecznej oraz przedstawiciele firmy „Cito” z Poznania.

Powitała przybyłych gospodarz uroczystości - Dyrektor DPS w Chumiętkach Agnieszka Jackowiak. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Alfred Siama, który podkreślał: - „To czas najważniejszych świąt w tradycji chrześcijańskiej. Dziękuję pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach, ale także wszystkim wystawcom prac za to, że ten okres Wielkanocy tak pięknie Państwo ozdobili i uwydatnili oraz życzę radosnych i promiennych Świąt Wielkanocnych.” Wicestarosta Janusz Sikora dodał: - „Te wspaniałe prace budzą podziw, to nie tylko pisanki czy zajączki, to symbole najważniejszych dla nas świąt.”

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej, zgodnie z tradycją wystaw w Chumiętkach, poczęstowali wszystkich przybyłych wielkanocnymi jajeczkami i zaprosili do zwiedzenia wystawy. Po obejrzeniu ekspozycji goście zostali zaproszeni do tradycyjnego stołu wielkanocnego, na którym znalazły się pyszne potrawy świąteczne wykonane przez pracowników i mieszkańców domu. Był też czas na poszukiwanie zajączków w parku przy DPS.
Na zakończenie uroczystości Agnieszka Jackowiak wręczyła uczestnikom wystawy pamiątkowe dyplomy i wielkanocne upominki, przygotowane przez mieszkańców i pracowników domu w Chumiętkach.

Na wystawie zaprezentowali swe prace podopieczni Stowarzyszenia „KREATYWNI”, Klubu Seniora „Złota Jesień” w Krobi, Kół Polskiego Związku Emerytów, Inwalidów i Rencistów w Pudliszkach, w Piaskach oraz w Pogorzeli, Koła Gospodyń Wiejskich w Chumiętkach, Domów Pomocy Społecznej w Osieku, Kotlinie, Zimnowodzie, Psarskich, Chwałkowie, Pakówce, Rogowie, Lesznie, Chumiętkach, Środowiskowych Domów Samopomocy w Kąkolewie, w Chwałkowie i w Gostyniu, Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Przedszkoli i Oddziałów Przedszkolnych w Pudliszkach, w Krobi „Pod świerkami”, w Potarzycy, w Chwałkowie i w Żychlewie, Szkoły Podstawowej w Krobi, Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli, Domu Dziennego „Senior+” w Gostyniu.

Nadesłane prace można oglądać w największej z sal w DPS w Chumiętkach do końca kwietnia.
Wszystkim wykonawcom prac i ich opiekunom oraz pracownikom i mieszkańcom DPS w Chumiętkach, którzy przygotowali wystawę, należą się wyrazy uznania i podziękowanie za włożoną pracę.
XXIV Wystawa Wielkanocna 2019 01 XXIV Wystawa Wielkanocna 2019 02 XXIV Wystawa Wielkanocna 2019 03 XXIV Wystawa Wielkanocna 2019 04 XXIV Wystawa Wielkanocna 2019 05 XXIV Wystawa Wielkanocna 2019 06 XXIV Wystawa Wielkanocna 2019 07 XXIV Wystawa Wielkanocna 2019 08
XXIV Wystawa Wielkanocna 2019 09 XXIV Wystawa Wielkanocna 2019 10 XXIV Wystawa Wielkanocna 2019 11 XXIV Wystawa Wielkanocna 2019 12 XXIV Wystawa Wielkanocna 2019 13 XXIV Wystawa Wielkanocna 2019 14 XXIV Wystawa Wielkanocna 2019 15