Copyright © 2016 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl
Spotkanie z Rodzinami

Aby wspomóc integrację osób starszych i niepełnosprawnych, jak co roku, w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach odbyło się „Spotkanie z Rodzinami”, które to wydarzenie na stałe wrosło w tradycję placówki. 1 lipca 2018 r., w niedzielne popołudnie, do naszego Domu przybyli długo wyczekiwani goście - rodziny, znajomi i przyjaciele mieszkańców. Jest to chwila niezwykle istotna z punktu widzenia podopiecznych, daje im możliwość spotkania się z rodzinami, pochwalenia się dziećmi, wnuczętami… Jest wspaniałym lekiem na samotność i tęsknotę za środowiskiem, które z powodu choroby musieli opuścić. Mieszkańcy czekają na tę coroczną imprezę z niecierpliwością. Dla całego DPS w Chumiętkach jest to wielkie święto. Razem z nami bawili się także zaprzyjaźnieni Seniorzy z Krobi, Pudliszek oraz Pogorzeli

Nasze zaproszenie przyjęli także Pan Alfred Siama - Przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego oraz Pan Mirosław Sobkowiak - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.
Imprezę uświetniły występy grupy teatralnej DPS Chumiętki „Jesień” w bajce o sześciu krukach oraz scence kabaretowej „U lekarza” oraz młodzi artyści w konkursie mini-talentów. Pobyt gościom umiliły konkursy - „Potyczki Rodzinne”, wspólne zabawy oraz śpiewy przy biesiadnym stole, na którym nie zabrakło pysznego placka drożdżowego, kawy, chlebka ze smalcem i kiszonymi ogórkami a także kiełbaski z grilla.

Spotkanie udało się tak znakomicie dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników, a także pomocy sponsorów: Gminy Krobia, spółki pielęgniarskiej „Juvenia”, Pani Alicji Glinkowskiej z apteki „Świat Zdrowia” z Krobi, Zakładowi Przetwórstwa Mięs-nego „Konarczak” z Pogorzeli, Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego „Dworecki” z Golejewa, Piekarni Jesiak z Krobi, Firmy „Niro” z Lubinia, Sklepowi Spożywczo-Przemysłowemu K.Jankowiak z Krobi oraz PPHU „Bud-Rom” Pana Romana Pazoły z Krobi.
Spotkanie z Rodzinami 2018 01 Spotkanie z Rodzinami 2018 02 Spotkanie z Rodzinami 2018 03 Spotkanie z Rodzinami 2018 04 Spotkanie z Rodzinami 2018 05 Spotkanie z Rodzinami 2018 08 Spotkanie z Rodzinami 2018 06