Copyright © 2016 by IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Spotkanie z Rodzinami 2017

Aby wspomóc integrację osób starszych i niepełnosprawnych, jak co roku, w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach odbyło się „Spotkanie z Rodzinami”, które to wydarzenie na stałe wrosło w tradycję placówki. 2 lipca 2017 r., w niedzielne popołudnie, do naszego Domu przybyli długo wyczekiwani goście - rodziny, znajomi i przyjaciele mieszkańców. Jest to chwila niezwykle istotna z punktu widzenia podopiecznych, daje im możliwość spotkania się z rodzinami, pochwalenia się dziećmi, wnuczętami… Jest wspaniałym lekiem na samotność i tęsknotę za środowiskiem, które z powodu choroby musieli opuścić. Mieszkańcy czekają na tę coroczną imprezę z niecierpliwością. Dla całego DPS w Chumiętkach jest to wielkie święto.

Razem z nami bawili się także zaprzyjaźnieni Seniorzy z Krobi, Pudliszek oraz Pogorzeli. Seniorzy aktywnie włączyli się do zabawy uświetniając swoimi występami naszą imprezę. Zaprezentowały się: Zespół Śpiewaczy „Jawor” z Pogorzeli, Zespół Kabaretowy „Za 5 dwunasta” z Krobi oraz Zespół Kabaretowy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Krobi. Nasze zaproszenie przyjęli także Pan Alfred Siama Przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego, Pan Michał Listwoń Zastępca Burmistrza Krobi oraz Pani Alicja Data Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Imprezę uświetniły min. występy mieszkańców, w tym pokaz mody „Powróćmy jak za dawnych lat” - przegląd strojów przez wszystkie epoki - od jaskiniowców do współczesności. Swój występ zaprezentowała grupa teatralna DPS Chumiętki „Jesień”, występ grupy integracyjnej „Razem” w bajce o wilku i koźlątkach oraz młodzi artyści w konkursie mini talentów. Pobyt gościom umiliły konkursy - „Potyczki Rodzinne”, wspólne zabawy oraz śpiewy przy biesiadnym stole, na którym nie zabrakło pysznego placka drożdżowego, kawy, a także kiełbaski z grilla.

Spotkanie udało się tak znakomicie dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników, a także pomocy sponsorów: Gminy Krobia, spółki pielęgniarskiej „Juvenia”, Pani Alicji Glinkowskiej z apteki „Świat Zdrowia” z Krobi, Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego Konarczak z Pogorzeli, Piekarni Jesiak z Krobi, Firmy „Niro” z Lubinia, BZ WBK Oddział w Gostyniu, Sklepowi Spożywczo-Przemysłowemu K. Jankowiak z Krobi.
Spotkanie z Rodzinami 2017 01 Spotkanie z Rodzinami 2017 02 Spotkanie z Rodzinami 2017 03 Spotkanie z Rodzinami 2017 04 Spotkanie z Rodzinami 2017 05 Spotkanie z Rodzinami 2017 06
Spotkanie z Rodzinami 2017 07 Spotkanie z Rodzinami 2017 08 Spotkanie z Rodzinami 2017 09 Spotkanie z Rodzinami 2017 10 Spotkanie z Rodzinami 2017 11