Copyright © 2016 by IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
XVII Konkurs Wypieków Wielkanocnych

W dniu 15 marca 2017 r. w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach odbył się XVII Konkurs Wypieków Wielkanocnych. W tym roku wzięło w nim udział 12 placówek - domy pomocy społecznej, środowiskowe domy samopomocy, kluby seniora, a także Koło Gospodyń Wiejskich z Chumiętek. Każdy zespół przygotował dwa ciasta, jedno do oceny smakowej, drugie do oceny wizualnej, dodatkowo odbył się konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Robert Marcinkowski - Starosta Gostyński, Pan Janusz Sikora - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego oraz Pani Alicja Data z PCPR w Gostyniu.

W ocenie smakowej I miejsce zdobył placek wykonany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chumiętkach, w ocenie wizualnej I miejsce zajęło ciasto mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Osieku, najpiękniejszą kartkę świąteczną wykonali Państwo z Koła Rencistów i Emerytów w Piaskach. Spośród zwycięzców, w wyniku przeprowadzonego quizu, wyłoniono Cukiernika 2017 r., którym została jedna z Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Chumiętek.

Każdy zespół biorący udział w konkursie otrzymał dyplom oraz upominek wykonany w pracowni manualnej DPS  w Chumiętkach, największą atrakcją była jednak bez wątpienia możliwość degustacji wszystkich przepysznych ciast i wypieków!

Atmosfera imprezy nastroiła wszystkich pozytywnie i wiosennie.
Konkurs wypiekow wielkanocnych 2017 01 Konkurs wypiekow wielkanocnych 2017 02 Konkurs wypiekow wielkanocnych 2017 03 Konkurs wypiekow wielkanocnych 2017 04 Konkurs wypiekow wielkanocnych 2017 05 Konkurs wypiekow wielkanocnych 2017 06 Konkurs wypiekow wielkanocnych 2017 07 Konkurs wypiekow wielkanocnych 2017 08